Aktualności
Resort zdrowia chce pozwolić pacjentom dopłatę do tego, by w trakcie zabiegów medycznych wykorzystano droższe produkty, za które nie płaci Narodowy Fundusz Zdrowia.
03.01.2017
1
Wprowadzenie nowej ustawy o refundacji wyrobów medycznych wstrzymuje Centralne Biuro Antykorupcyjne - dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Przeczytaj, z jakiego powodu tak się stało.
02.01.2017
Ministerstwo wyłączyło z przewidywanego ryczałtowego finansowania szpitali 12 rodzajów świadczeń, które już dziś są nielimitowane, jak np. porody i zabiegi ratujące życie realizowane w szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR) i w izbach przyjęć.
28.12.2016
2
Płk prof. dr hab. n. med. Marek Rękas, kierownik Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego, został nowym konsultantem krajowym w dziedzinie okulistyki.
01.12.2016
Brak dbałości o wzrok może prowadzić do zaburzeń widzenia i depresji - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" dr Anna M. Ambroziak, dyrektor ds. badań i rozwoju Instytutu Oka w Warszawie.
24.11.2016
Wartość umów zawartych przez NFZ ze świadczeniodawcami wzrosła w 2015 r. ponad trzykrotnie w porównaniu do 2014 r., wprowadzono tzw. pakiet kolejkowy, a mimo to nie maleją kolejki pacjentów do lekarzy. Np. czas oczekiwania na operację zaćmy w Polsce jest najdłuższy spośród wszystkich badanych przez OECD państw - średnio ponad 400 dni,
24.11.2016
1
"Przez chorych, którzy się nie zgłaszają, coraz trudniej nam planować operacje. Ostatnio mieliśmy zapisanych na zabieg 22 chorych, tak trochę na zapas, bo już liczymy się z tym, że część nie przyjdzie. Skala absencji nas jednak zaskoczyła. Zgłosiło się tylko 14 pacjentów" - mówi dr Dariusz Dobrowolski, ordynator okulistyki w sosnowieckim szpitalu.
Dzieci powinny każdego dnia spędzać więcej niż godzinę na świeżym powietrzu, gdyż działanie światła dziennego może zapobiec krótkowzroczności – wykazało badanie australijskie, opublikowane na łamach „Childhood, Investigative Opthalmology and Visual Science”.
06.10.2016